Krav maga

Oferta trenowania sztuk walki w wielu sytuacjach jest błędnie interpretowana. W pewnych sytuacjach zdarza się, że młodzi ludzie rezygnują z tej sposobów przez rodziców, którzy obawiają się, że pozwolenie dziecku na naukę walki obudzi w nim agresję, którą skieruje w kierunku bezradnych słabszych ludzi.

Właśnie dlatego należałoby wyjaśniać, że Krav maga i inne sztuki walki to nie sposób na naukę walki, niemniej jednak na przedstawienie człowiekowi jego ukrytej siły.
Kto więc powinien zdecydować się na trening? W zasadzie właściwie każdy. Wystarczy spełniać jeden, dany i bardzo precyzyjny warunek. Sztuki walki posiadają być formą wyzwolenia z siebie negatywnych wrażeń. Powinny równocześnie uczyć zachowania w stresujących sytuacjach. Podstawowa różnica pomiędzy sztukami walki a prawdziwą chuligańską bijatyką jest taka, że w tym pierwszym przypadku chodzi o to, żeby bronić się nie robiąc krzywdy drugiemu człowiekowi, albo przynajmniej minimalizować taką możliwość. Jeśli w grę wchodzi Krav maga walki są bardzo gruntownie przemyślane. Każdy chwyt ma własne przeznaczenie w dokładnie określonej sytuacji. Wydawać żeby się mogło, że akurat ta sztuka walki przepełniona jest agresją i zasadą wszystkie chwyty dozwolone. Nic bardziej mylnego, choć faktycznie nie jest to sport typowo pokazowy. Rodzice zadają sobie w większości wypadków pytanie czy pozwolić dziecku trenować Sztuki walki białołęka? Tak. O ile wykazuje taką chęć a jako rodzice posiadamy do niego pełną dozę zaufania to powinno się mu na to pozwolić. Rozwój dziecka jest bardzo ważny i nie można w żaden sposób ograniczać jego wymagań.

Zobacz: Krav maga warszawa.