Od czego rozpocząć pozycjonowanie strony WWW

Omal każda strona, jaką można odkryć w sieci, charakteryzuje się wyjątkowo ładną oprawą graficzną, z dobrym skutkiem przyciągającą wzrok, a sporo z nich zawiera także interesujące treści. Jednak te 2 cechy, choć niewiarygodnie ważne, nie wystarczą, ażeby dana witryna internetowa osiągnęła sukces i przyciągnęła do siebie licznych odbiorców, przynosząc również upragniony zysk swoim właścicielom. Aby udało się dotrzeć do internautów, powinno się w jakiś sposób wyróżnić się pomiędzy niezliczonej ilości innych stron, a umożliwić to może fachowa optymalizacja i pozycjonowanie.

Jest to wieloetapowy proces, wymagający stosownej wiedzy, a trzymanie się kilku sprawdzonych zasad z całkowitą czyli stu procentową pewnością ułatwi jego przeprowadzenie.
Najważniejszą rzeczą, od której należy rozpocząć wszelkie potrzebne prace, jest audyt SEO, który pozwoli analizować daną stronę pod kątem działania mechanizmów wyszukiwania Google, najpopularniejszej z wyszukiwarek. Pierwszym etapem, po uzyskaniu jego rezultatów będzie optymalizacja kodu źródłowego, a głównie szybkości jego działania, na co ma wpływ sporo różnych czynników. Jest to w szczególności brak jakichkolwiek błędów, objętość czy zastosowane dodatkowe skrypty zwiększające funkcjonalność witryny. Pozycjonowanie stron obejmuje również przekształcenie wszystkich elementów graficznych , a dodatkowo fotografii. Konieczne będzie zmniejszenie ich rozmiaru, oczywiście bez strat jakości, a taka optymalizacja sprawi, że będą ładować się o sporo szybciej i to zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych. Dalszym krokiem jest implementację treści w zgodzie z ustaleniami audytu. Powinna być ona unikalna, całkowicie związana z tytułem , a dodatkowo tematyką strony, zwierając także słowa i frazy kluczowe stanowiące podstawę pozycjonowania. Powinno się je rozmieścić w różnorakich częściach witryny, zachowując natomiast pewien umiar, a zbyt duża ilość słów podstawowych może przynieść efekt odmienny od zamierzonego. Szczuje się, że muszą one stanowić maksymalnie 5 procent całego zamieszczonego tekstu. Warto także sprawdzić, jakie słowa kluczowe będą najskuteczniejsze, gwarantujące wysoką konwersję, a może w tym pomóc kampania Google Adwords.
Zobacz także: pozycjonowanie.