Popularność blogów internetowych – moda czy sposób na życie?

Pisanie bloga jest w tym momencie jednym z najpopularniejszych sposobów wyrażania własnych wrażeń, zarażania społeczności swoimi zainteresowaniami, pasjami oraz dodatkowo posiadaną wiedzą. Nie bez powodu, już prawie że każda postać medialnego świata prowadzi swój własny blog internetowy, wokół którego gromadzi swoich najwierniejszych fanów.

Aktualnie istnieje kilka bezpłatnych serwisów blogowych, oferujących początkującym adeptom sztuki blogowania możliwość założenia swojego bloga na darmowym serwerze z opcją wyboru layoutu dostosowanego do podejmowanej tematyki. 
 
Dlaczego polecam rozpocząć pisanie bloga? - aspekt wizerunkowy
Poza standardowymi i właściwie znanymi argumentami stojącymi za pisaniem bloga, coraz częściej stosuje się go w celach autopromocji i tworzenia własnego wizerunku w wirtualnej rzeczywistości. Blog internetowy stał się fundamentem marki osobistej, pozwalając w zwyczajny i przystępny sposób zademonstrować swoją osobę i posiadane umiejętności przed szeroką publicznością internetowych użytkowników. Jeszcze przed powstaniem serwisów typu GoldenLine albo LinkedIn, to w chwili obecnej spersonalizowane blogi internetowe stanowiły pierwszą flankę w walce o kluczowe stanowiska w międzynarodowych korporacjach. Wielu pionierów pisania bloga, dzieląc się swą wiedzą i pasją znalazło zatrudnienie na stanowiskach, o których wielu dziś mogłoby jedynie pomarzyć.
Jeżeli więc zależy Ci na systematycznej budowie swojego wizerunku w sieci, postaw na blog internetowy. Pisanie bloga wcale nie jest takie trudne - o ile treść Twojego przekazu będzie atrakcyjna dla ewentualnych czytelników. 
Więcej: profil internetowy.
Zobacz więcej: strona www.